Ctp Kaplama Özellikleri

Termoset plastik grubundan meydana gelen Polyester reçineler, kimyasal etkilerin ve her türlü hava koşullarında dahi özelliklerini uzun yıllar sürdürebilmektedirler.

Ctp. Camelyaf Takviyeli Polyester. Kimyasal dayanımda İzoftalik ve Bisfenolik olarak isimlendirilirler.

İzoftalik Esaslı  Ctp Polyester Kaplama

… Bu grupta yer alan poliester reçineleri Su –  Kimyasal maddelere ve yüksek sıcaklığa dayanıklı ürün kaplaması için özel olarak tasarlanmıştır. İzoftalik  reçineler korozif ortamlara dayanım ve yüksek mekanik dayanım değerleri gerektiren uygulamalarda güvenle kullanılmaktadır.

… Kimyasal madde tankları, boru, petrokimya endüstrisi, deniz araçları, güneş enerji sistemleri ve poliester beton yer kaplaması, çatı olukları, su giderleri, su havuzları, su depoları, zeminler, ahşap kaplamaları izoftalik ctp kaplama’sı en yaygın kullanım alanları arasındadır.

Bisfenolik Esaslı Ctp Polyester Kaplama

… Doymamış poliester reçineleri içinde, Bisfenolik polyester grubu, kimyasal ve ısı dayanımı açısından maksimum dayanıma sahip grubu oluşturmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı Bisfenol esaslı poliester ve Vinilester reçineler, kimya endüstrisinde yüksek sıcaklığa ve kimyasal maddelere dayanım gerektiren yerlerde güvenle kullanılmaktadır.

… Kimyasal madde tank ve boruları, asit depoları, asit havuz ve asit kazanları, asitli ortam uygulamaları, elektroliz kapları ve korozyona karşı kaplama en yaygın kullanım alanları arasındadır. Bisfenolik reçineler, dolgu veya cam elyaf ile takviye edilerek kullanıldığında, kimyasal maddelerden etkilenmesini engellemek ve mukavemet arttırılması için yüzey bisfenolik jelkot ile kaplanmaktadır.

Ctp Kaplama Özellikleri